Akce

Během roku pořádáme různé jednorázové akce, které se většinou tématicky vážou k určitému období nebo události roku (vánoce, velikonoce, dětský den apod.).

 


 Připravujeme:

 

Dětský den

Dětský den se koná v úterý 4.6. 2013 od 16:00 hod. na zahradě Společenského centra Veselka.
 
Připraveny budou opět různé disciplíny pro nejmenší děti (1 až 4 leté), pro malé nadšence pro skákání trampolína.

Těšíme se na vás.

 

Víkendový pobyt

Akce se bude konat 28. 6. - 30. 6. na penzionu Blesk v Horní Malé Úpě v pěkném prostředí, k dispozici je dětská herna, trampolína, děti si projdou Pohádkovou stezku. Děti do 3 let mají ubytování i stravu zdarma.  Pro děti od 4 do 8 let je zajištěn program.

 

 


Proběhlo:

 

Aprílové Slůňátkové hrátky

Na zahradě Společenského centra Veselka proběhlo dne 30. 4. setkání nejmenších dětí v doprovodu jejich rodičů. Veselé hrátky dětí byly zakončeny opékáním buřtů.

 

 

 

 

Návštěva v Domě s pečovatelskou službou

Návšteva se stala setkáním nejmladší a nejstarší generace.

 

Setkání dvou generací

Když se podívám do zrcadla, mohla bych upadat skoro do zoufalství. Vrásky na obličeji, stařecké skvrny na těle, břicho, které každý rok povyroste. Přesto není důvod před zrcadlem slzet, protože mám fantastické děti a vnoučata, tichý a klidný život, dobré vzpomínky z minulosti. Nikdy bych neměnila své šedivé vlasy ani nic jiného za ploché břicho. Nebudu se trápit tím, že jsem někdy jedla příliš mnoho dobrot nebo že jsem si občas koupila něco, co pravděpodobně nikdy nepoužiji.

Dovolím si čas od času chovat se tak, jak se mi líbí, tvářit se na svět tak, jak ho cítím. Co znamená stáří? Hodně mohu, ale málo musím. Štěstím ve stáří je harmonie se sebou samým. Štěstím ve stáří je netrpět bolestí. Štěstím ve stáří je přestat brát a začít dávat. Stáří patří k životu tak, jako k lesu patří i staré stromy. Mladé i staré stromy rostou pohromadě, nepřekážejí si, ale doplňují se.

Ve středu 26. dubna jsem se se skupinou mladých lidí a jejich malými dětmi vypravila do Domu seniorů v Beránku na setkání s lidmi, kteří již mnoho nemohou, a bolest je jejich každodenním společníkem. Maminky a tatínkové z mateřského centra Slůně v Úpici při Oblastní charitě Červený Kostelec přišli předvést se svými rozkošnými dětmi babičkám a dědečkům nacvičený program. V deset hodin dopoledne už byla společenská místnost plná seniorů. Vystoupení rodičů s dětmi začalo krátkou přivítací písničkou a pozdravením s čepičkami z Večerníčka. Pak děti zpívaly písničky a hrály na Orffovy rytmické nástroje a nakonec seniorům zatančily Kolo kolo mlýnský a Pásla ovečky. Setkaly se tak dvě generace, nejmladší a nejstarší a prožily společně příjemné chvíle. Vedení Domu seniorů připravilo dětem milé přijetí a chutné občerstvení. Dopoledne se vydařilo a děti i senioři mohou vzpomínat na toto dubnové setkání. Děti svou spontánností a dětskou nevinností přinesly potěšení a radost do srdcí babiček a dědečků. 

Jak málo je těch okamžiků, kdy se vzájemně s druhými potřebujeme, kdy jsme si blízcí, kdy se můžeme rukou dotknout a pohladit. Kolik takových chvil mi ještě zbývá, kolik z nich jsem už propásla a nevyužila k tomu, abych druhého úsměvem potěšila a sama byla potěšena? 


 

 

 

 

 

 

 

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30