Činnost Mateřského centra Slůně na Veselce

 

Patříte k rodičům, kteří sami sportují a k pohybu vedou i své děti? Tak to jsou vaši potomci ve velké výhodě oproti svým nesportujícím vrstevníkům. Podle odborníků jim nehrozí tolik úrazů a celkově budou zdravější a „šikovnější“. Pro děti, které jsou odmalička zvyklé trávit volný čas s rodiči aktivně – například v mateřském centru, později při turistice a různých sportech, se pohyb stává přirozenou součástí života, kterou pak samy v dospělosti vyhledávají.

Všestranný a přiměřený pohyb má u dětí pozitivní vliv na jejich zdraví, což se projevuje především ve správném vývoji kosterního a svalového aparátu. Ovšem sportující děti jsou i méně nemocné, protože jsou většinou celkově otužilejší a jejich imunitní systém lépe funguje.

Naše mateřské centrum je otevřené všem rodičům, prarodičům, pomáhajícím příbuzným a hlavně jejich dětem ve věku od 6 měsíců do 6 let, kteří nechtějí být sami doma a chtějí aktivně trávit čas se svými dětmi zábavnou formou v příjemném prostředí. MC je dostupné všem rodinám z Úpice a okolí. Děti jsou zde vítány, potkávají se s vrstevníky a vidí svoji matku v jiné roli než v domácnosti. Je nám dobře mezi lidmi, kteří plují na stejné vlně a předávají si vzájemně své zkušenosti, sdílejí své radosti a starosti a ukazují sami sobě, že být na mateřské dovolené neznamená „nemoc a karanténu“.

Mateřské centrum provozuje Oblastní charita ČK a je otevřeno tři dny v týdnu (pondělí, středa, pátek) dopoledne od 8:30 do 12:00 hodin. Náplní programu jsou říkadla, písničky, hra na Orfovy hudební nástroje, pohybové a výtvarné aktivity, tanečky. Velkou část tvoří volná hra dětí. Dětem se zde líbí. Přijďte se podívat.

Olga Ejemová

 

 

Setkání dvou generací

Jak málo je těch okamžiků, kdy se vzájemně s druhými potřebujeme, kdy jsme si blízcí, kdy se můžeme rukou dotknout a pohladit. Kolik takových chvil nám ještě zbývá, kolik z nich jsme už propásli a nevyužili k tomu, abychom druhého úsměvem potěšili a sami byli potěšeni?

MC Slůně má ve svém programu také návštěvy domů seniorů. Je to setkání s lidmi, kteří již mnoho nemohou, a bolest je jejich každodenním společníkem. Maminky a tatínkové se svými dětmi přicházejí předvést babičkám a dědečkům nacvičený program a potěšit je v jejich stereotypu. Vystoupení rodičů s dětmi začíná krátkou přivítací písničkou a pozdravením s čepičkami z Večerníčka. Pak děti zazpívají písničky a hrají na Orffovy rytmické nástroje a nakonec seniorům zatančí. Setkávají se tak dvě generace, nejmladší a nejstarší a vždy prožijí společně příjemné chvíle. Děti svou spontánností a dětskou nevinností přinášejí potěšení a radost do srdcí babiček a dědečků.

http://www.televize-js.cz/clanky/upice/upice-materske-centrum-slune-v-dome-s-pecovatelskou-sluzbou

Volná pracovní místa

Domov sv. Josefa nenabízí jen práci, ale i smysl. Vyberte si pozici, která Vás zajímá.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031