Akce v pečovatelském domě

Akce v pečovatelském domě
Jaké akce se konaly koncem března a začátkem aprílového měsíce v pečovatelském domě?

V měsíci březnu pan O. Nermuť a J. Kejzlarová promítali fotografie celoročních květin, tentokrát pod názvem „Od sněženek po kaktus“. Díky tomu si mohli senioři procvičit paměť a připomenout a vybavit si názvy různých květin, které nás obklopují v průběhu celého roku. Za tuto prezentaci velice děkujeme.

Koncem měsíce března přijela do pečovatelského domu návštěva obyvatel z pečovatelského domu z Úpice, která se přišla inspirovat a získat nápady na různé kulturní akce.

Před velikonočními svátky si děti ze ZŠ ze Lhoty za Červeným Kostelcem, prohlédly vzpomínkovou místnost našeho pečovatelského domu. Obyvatelky převlečené v krojích je zde přivítaly chlebem a solí a vyprávěly jim různé velikonoční zvyky a učily je plést pomlázku.

Děti obdržely obarvená vajíčka a ochutnaly koblihy a koláče, které jim obyvatelky s láskou upekly. Některé pro ně uháčkovaly slepičky. Ve velké chumelenici děti odcházely zpět do školy, ale šťastni, že zde mohly nahlédnout do starých velikonočních tradic a zvyků. Na pečovatelský dům nezapomněly ani chlapci z MŠ v ul. Náchodské, kteří přišli koledou potěšit všechny obyvatelky, dokonce donesli beránka a mazanec.

Po velikonočních svátcích si obyvatelky uspořádaly kavárničku spojenou s ochutnávkou beránka a různých koláčů a při nich si zavzpomínaly na dávná léta mladí a na zážitky spojené s velikonoční dobou.

Aprílový měsíc duben nás vyzval k tomu, abychom vymysleli nějaký vtipný program pro naše seniory. Naše charitní pečovatelská služba uspořádala aprílové opékání ve společenské místnosti pečovatelského domu U Jakuba. Naši senioři se mohli přenést do doby svého mládí, kdy rádi pálili oheň, u kterého si vesele zazpívali a upekli třeba brambory.

Rázem se naše společenská místnost proměnila v atmosféru táborového ohně, u kterého nechybí kytara, zpěv a něco dobrého. Nikomu nevadilo, že oheň byl umělý (z blikajících světel z jízdního kola a dřevěných polen), že brambory a párky nebyly opečeny na ohni, ale v troubě. Příjemnou atmosféru naladil p. Zavřel, který náš zpěv doprovodil hrou na kytaru. Všichni zúčastnění si mohli zazpívat svoji oblíbenou píseň. Pro zúčastněné to bylo příjemné a milé překvapení a velká účast dokazovala, že se na tuto akci těšili.

Přečtěte si nový bulletin

2018_03_bulletin_och_web.pdf

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031