Jak oslavili naši senioři svůj svátek?

První říjen je stanoven, jako svátek seniorů. Přemýšleli jsme, co by našim seniorům, k tomuto svátku, měla naše pečovatelská služba připravit.

Hezké počasí nám nahrávalo podniknout ještě nějaký ten výlet. Neváhali jsme a několik jsme jich zorganizovali. Koncem září jsme zajeli za hranice do blízké Chudoby, kde jsme si prohlédli lázeňský a vkusně upravený park.

Samozřejmě jsme nezapomněli zkusit své štěstí v rybolovu. Každý ze seniorů vyzkoušel své umění v lovu pstruhů, někteří uspěli jiní nikoliv. Tato skutečnost však nikomu nezkazila náladu a s oblibou si vychutnali lahodnou chuť pstruha. Další výlet si senioři vyžádali a to do Police nad Metují k Zelené kapličce, která má své neopakovatelné kouzlo. Zde předložili svá přání a své díky nejen za své blízké, ale i za mír.

Každé dva roky se již pravidelně těšíme na výstavu do Slatiny nad Úpou, kde vždy s láskou organizují zdařilou podzimní výstavu. Tento rok tomu nebylo jinak. Ve zdejší bývalé ZŠ nás vítala výstava na téma: „Ovoce, zelenina a květiny a zároveň doplňková expozice PRUSKO-RAKOUSKÁ válka“. Zájem ze strany našich seniorů byl veliký, čtyři naplněná auta byla důkazem a opravdu nikdo nelitoval.

Začátkem října jsme jeli navštívit naše bývalé klienty do Domova pro seniory v Malé Čermné, kteří se vždy na nás těší. Je dojemné, že stále vzpomínají na chvíle prožité v našem pečovatelském domě, a někteří, pokud by jim to zdravíčko dovolilo, by se k nám rádi vrátili.

Naši senioři nejen rádi jezdí na výlety, ale i rádi vyrábějí různé výrobky. S oblibou si zdobí své byty, proto pro ně naše pečovatelská služba uspořádala výtvarný kroužek, při kterém uplatnili svoji představivost při výrobě podzimního aranžmá. Každý s rozzářenou tváří odcházel a v ruce pyšně držel své výtvory.

Vzhledem k tomu jsme využili zručnosti našich seniorů a zapojili jsme se do 11. ročníku prodejní výstavy „Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem“, která se konala začátkem října. Pravidelně každý rok se naši senioři účastní této výstavy a již několikrát obdrželi ocenění. I letos bylo několik našich výtvarnic vybráno mezi ty nejlepší. Jejich píle a nadšení pro dobrou věc je obdivuhodná. Dělají to prý pro dobrý pocit, že pomohou někomu potřebnému, a že se cítí být užiteční. Vždyť být užitečný, vědět, že mě někdo potřebuje, je důležité. Tento pocit je pro všechny seniory obohacující a my se je snažíme podpořit a ukázat, že i ve stáří muže být člověk potřebný.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031