Předvánoční akce v pečovatelském domě

Předvánoční akce v pečovatelském domě

Začátkem prosince přišly děti ze ZŠ ve Lhotě za Č. Kostelcem s paní učitelkou Vítovou zazpívat u našeho velkého vánočního stromu na zahradě pečovatelského domu U Jakuba a tím nám vánoční stromek rozsvítily a zahájili adventní čas.

Jejich vystoupení bylo pro všechny milým povzbuzením. Ve vzpomínkové místnosti je vítaly naše seniorky převlečené v krojích a provedly je naší starou „chaloupkou“, pohostily je upečenými dobrotami a vánočním cukrovím. Zajímavá pro děti byla také vánoční soutěž, ale největším překvapením bylo loutkové představení paní Vernerové, která dětem i seniorům zahrála několik pohádek. Potěšilo nás milé poděkování s fotografií a podpisy prvňáčků za příjemné chvíle v peč. domě.

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme přivítali v pečovatelském domě Mikuláše, anděla a čerta. Nejprve nás potěšily děti z MŠ Větrník a MŠ ul. Náchodské svým zpěvem. Potom vystoupily děti ze ZŠ v Červeném Kostelci s paní učitelkou Vlčkovou, které nám zahrály poučné pohádky. Děti musely splnit úkol od čerta, a to přeskočit metličku. Odměnou jim byl dárek od Mikuláše a pohlazení od anděla. Když byly dárečky pro děti rozdány, začal Mikuláš nadělovat našim seniorům, ale nebylo to jen tak zadarmo. Každý, dědeček či babička, musel předvést své hudební či básnické nadání. Mikuláš s čertem a s andělem spokojeně prozpěvovali a s radostí předali seniorům z nůše balíčky. Příjemné dopoledne ukončil čert svým divokým tancem a slibem, že za rok přijde zase rád.

Předvánoční atmosféru v pečovatelském domě přiblížila skupina podkrkonošských muzikantů „Pohodáři“, kteří dokázali svými hudebními nástroji rozezpívat celý sál. Ze společenské místnosti se linul zpěv koled a vánočních písní, které si zanotoval snad každý zúčastěný. Toto hudební odpoledne ukončila koleda „Narodil se Kristus Pán“, při které všichni povstali.

Nejen do pečovatelského domu nás přišly potěšit děti, ale na oplátku děti z MŠ z ul. Náchodské pozvaly seniory do jejich školky. Hned po příchodu si je děti rozdělily do jednotlivých tříd, kde jim zazpívaly a zahrály si s nimi s některými hračkami nebo nějakou hrou. Pro obě strany to bylo velice milé a příjemné setkání.

Potěšila nás i návštěva z vedení města včetně pana starosty. Pravidelně před vánočními svátky docházejí do pečovat. domu. Tato setkání jsou vždy hojně navštěvovaná a naši senioři si této návštěvy velice váží.

Na Štědrý den naše peč. služba jako loni rozvážela štědrovečerní večeře pro ty seniory, kteří zůstali sami. Děkujeme kuchařkám v místním hospici, které nám tuto slavností večeři připravily a přidaly i vánoční cukroví.

Děkujeme všem, kteří nám celý rok pomáhají a fandí nám. V novém roce Vám přejeme dny plné dobra a vzájemné lásky.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031