Senioři se setkali s milovníky jiřin, navštívili kapličky a připravují se na výstavu

Senioři se setkali s milovníky jiřin, navštívili kapličky a připravují se na výstavu

Senioři pečovatelské služby zavítali do České Skalice na tradiční výstavu jiřin. Seznámili se s historií této výstavy (byla založena před 178 lety farářem Františkem Hurdálkem), volili královnu mezi jiřinami, kterých zde bylo téměř 150 druhů. Mohli obdivovat i různá aranžmá z těchto jedinečných květin.

Bylo příjemné pozorovat naše seniory, jak se touto neopakovatelnou krásou dokázali pokochat. Podle jedné klientky to byla opravdu „pastva pro oči“.

Když už jsme byli v České Skalici, nezapomněli jsme si prohlédnout zdejší starou školu.

Senioři se přenesli do svého dětství a zavzpomínali si při zajímavém výkladu i na léta dávná, prožitá v podobné škole. V závěru prohlídky si senioři otočili role a vyprávěli našemu průvodci jejich postřehy a příběhy ze školních lavic. Prohlédli jsme si v České Skalici i „rozkvetlý komín“v areálu Agra. Co by to bylo za výlet, kdybychom se nestavili na závěr v nějaké hospůdce na dobrou večeři. Spousta z nich si poprvé prohlédla opravený statek ve Stolíně, nyní pohostinství U Pešíků. Dobrá večeře příjemně zakončila hezké odpoledne.

 

Koncem prázdnin se konala zdařilá akce Den otevřených kapliček v okolí Červeného Kostelce, které se naši senioři nemohli sami zúčastnit. Proto jsme se rozhodli s nimi postupně tyto kapličky navštívit. Senioři už zhlédli kapličku ve Lhotě, v Olešnici, v Horní Radechové. Pomodlili se v nich za své rodiny, děti, vnoučata a blízké. Plánují ještě navštívit zbývající na Bohdašíně a ve Stolíně. Opravdu nádherné památky nám naši předci zachovali.

Využili jsme zručnosti našich seniorů, kteří velice rádi a s chutí vyrobili různé výrobky (obrázky, spoustu zvířátek apod.) pro 10. ročník prodejní výstavy „Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem“, která se bude konat začátkem října. Pravidelně každý rok se naši senioři účastní této výstavy a již několikrát obdrželi ocenění. Jejich píle a nadšení pro dobrou věc je obdivuhodná. Dělají to prý pro dobrý pocit, že pomohou někomu potřebnému, a že se cítí být užiteční. Proto i my všichni zapomeňme na své potíže a trápení a prokazujme lásku a porozumění druhým.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031