V pečovatelském domě U Jakuba vypukla oblíbená soutěž „Člověče, nezlob se?“

V pečovatelském domě U Jakuba vypukla oblíbená soutěž „Člověče, nezlob se?“

Hru „Člověče, nezlob se“ zná téměř každý. Proto ani našim seniorům není vzdálená. Pro zkrácení dlouhých nevlídných zimních březnových dnů naše pečovatelská služba vyhlásila již čtvrtý ročník této oblíbené soutěže.

Potěšil nás velký zájem, vždyť s neobvyklým zápalem soutěžily čtyři skupinky. Někteří přišli pouze fandit, ale nakonec se i oni osmělili a hráli s námi.

 

Vítězové jednotlivých skupinek se ve finále spolu utkali a po dvou hodinách stále nebyl určen vítěz. Nakonec se jím stala rozzářená paní Marta Hejnová. Bylo zajímavé z povzdálí sledovat jednotlivé soutěžící, s jakým nasazením se snažili v této hře vyhrát. Při vyhazování figurek se nikdo nezlobil, všichni se u toho zasmáli a příjemně pobavili.

Při této hře jsme my, pozorovatelé, poznávali povahy jednotlivých lidí. Někteří dokázali vyhazovat bez zábran, ale jiní se snažili vyhodit opatrně, aby se někdo neurazil. Každý zúčastněný obdržel cenu útěchy a absolutní vítěz byl obdarován originálním dortem ve tvaru hry „Člověče, nezlob se“, který vítězka rozdělila všem. Pečovatelky k němu přidaly všem i kávičku nebo čaj a následovalo přátelské popovídání a připomenutí těch nejzajímavějších okamžiků této soutěže. Jedna ze soutěžících, která se dostala až do finále, nám řekla: „Dnes ráno mi zubařka vytrhla zub, velice mě to bolelo ani jsem nechtěla jít. Nakonec jsem ráda, že jsem se zúčastnila a představte si, že jsem druhá a dokonce i bolesti mi přestaly.“

 

Na konci února a začátkem března jsme zavedli pravidelné čtvrteční cestování a poznávání jiných krajin, kde z nás byl jen málokdo. Díky studentovi Františku Haškovi jsme se mohli podívat do jihovýchodní Asie na Taiwan. Manželé Švecovi nás zavedli do hor na Kazbek a Ararat. Naše pečovatelka Lucie Hejnová nám vyprávěla o cestě v hausbótu po Holandsku. Všem cestovatelům velice děkujeme za čas, který nám věnovali i za poutavé zážitky a originální fotografie i krátké filmy z různých krajů světa. Vše bylo zajímavé a poutavě vyprávěné. Důkazem toho byla i spousta zvídavých dotazů od posluchačů, kterým se nechtělo ani domů.

Pokud se nám podařilo trochu naše seniory pobavit a odreagovat, tak jsme rádi.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031