Zdařilé akce v pečovatelském době U Jakuba

Zdařilé akce v pečovatelském době U Jakuba
Podívejte jaké akce se udály v pečovatelském domě.

Potkali jste někdy stromy? Tato otázka byla pozvánkou na prezentaci fotografií Oldřicha Nermutě a Jany Kejzlarové, při které nám představili přehlídku různých zajímavých slavných, ale i neobvyklých stromů. Vždyť stromy nás doprovázejí celým životem. Díky nim dokážeme ve stínu stromů odpočívat, pozorovat jejich jedinečnost či zázraky přírody. Všichni zúčastnění poslouchali s velkým nadšením vtipné vyprávění.

Další zdařilou akcí bylo hudební odpoledne s harmonikou, při kterém jsme si připomněli pověsti našeho kraje. Povídání plné hudby spojené s prezentací obrázků a doprovázené nápaditým komentářem, nám přiblížilo známé či zapomenuté skutečnosti z pověstí tohoto kraje. Lidoví podkrkonošští muzikanti „Pohodáři“ nás přišli potěšit již podruhé. Jak minule, tak ani tentokrát nás nezklamali, a jejich vyprávění bylo zajímavé a originální.

 

Začátkem března naši senioři navštívili místní divadlo, kde shlédli divadelní představení Noc na Karlštejně. Byl to pro ně opravdu svátek. „Představení bylo okouzlující a vystoupení herců bylo srovnatelné s originálem, byl to zážitek, za který moc děkujeme“ svěřila se nám jedna účastnice.

Nezapomínáme ani na pohybovou aktivitu seniorů, vždyť několikrát do týdne se scházíme ve společenské místnosti při protahovacích a kondičních cvičeních. Veselou formou pomocí různých cviků procvičujeme také paměť.

Naše pečovatelská služba zajišťuje také tísňovou péči u téměř 80 klientů v Červeném Kostelci a okolí. Díky tomuto zařízení zajišťujeme bezpečí svých klientů, kteří si mohou v průběhu 24 hodin přivolat pomoc v případě nějakého nebezpečí či zhoršení zdravotního stavu. Pečovatelka má i večer u sebe služební auto a v případě potřeby vyjíždí kdykoliv ke klientovi. Pouze pokud potřebuje pečovatelka pomoci, tak od 18 – 6 hodin, může požádat o spolupráci městskou policii. V roce 2014 pečovatelky uskutečnily 99 výjezdů, a to v případě pádu seniora, nevolnosti, zhoršení zdravotního stavu apod.

Kromě jiných pečovatelských služeb zajišťuje naše pečovatelská služba rozvoz obědů z hospicové kuchyně. Rozvážíme tři druhy jídel, různé diety či mletou stravu. Pečovatelka doveze oběd přímo do bytu klienta (až na talíř) a v případě potřeby zajistí i krmení. Pokud potřebujete tuto službu, kontaktujte pečovatelky na č. telefonu 491 465 327.

Přečtěte si nový bulletin

2018_03_bulletin_och_web.pdf

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031