15. Svatoanenské zahradní slavnosti opět pomáhaly

28.7.2016 14:46   Domov sv. Josefa

V sobotu 23. července se opět otevřely brány Domova pro 15. ročník Slavností bez bariér. Výtěžek největší benefiční akce přesáhl 150 tis. Kč a je určen na dovybavení rehabilitace finančně náročnějšími zdravotnickými přístroji (motomed, rotoped) v novém objektu sv. Damiána.


Slavnosti byly zahájeny poutní mší svatou v kostele sv. Anny s hudebním doprovodem souboru Krkonošské Collegium Musicum a Consortia FAGVS. V úvodu slavností se pozornost obrátila na otevření části bylinkové zahrady tzv. „kuchyňské“ a na sázení vinné révy k příležitosti 700. výročí narození Karla IV. vinařem z Kuksu Stanislava Rudolfského. Po požehnání zahrádky se rozběhl pestrý program v celém areálu. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, možnost komentované prohlídky nejen bylinkové zahrady, kostela, ale i od prosince otevřených nových prostor Domova sv. Josefa. Po celý den probíhat jarmark lidových řemesel a chráněných dílen. Účast návštěvníků byla největší v patnáctileté historii konání slavností. K milé atmosféře přispěla celá řada umělců, z nichž největší úspěch a sympatie sklidila herečka Bára Hrzánová za svůj lidský přístup.

Akci finančně podpořilo Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj, ostatní naši dárci a projekt Švýcarsko-české spolupráce. Záštitu svou osobní přítomností nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL. Mediálním partnerem byl Katolický týdeník.