Svatoanenské zahradní slavnosti jsou již minulostí

Svatoanenské zahradní slavnosti jsou již minulostí

V sobotu 25. července se areál Domova sv. Josefa proměnil již počtrnácté v kulturní dějiště pro širokou veřejnost, aby se stal hostitelem návštěvníků Svatoanenských zahradních slavnosti aneb slavností bez bariér. Výtěžek, který překročil částku 140 tisíc, je určen na pořízení celoplošného transportního zařízení nových pokojů.

Slavnosti byly zahájeny poutní mší svatou v kostele sv. Anny za účasti královéhradeckého biskupa Jana Vokála s hudebním doprovodem souboru Krkonošské Collegium a gambového consortia FAGVS. Poté se stal centrem dění nově zrestaurovaný oltář sv. Rosalie v kapli kostela. Restaurátorské práce probíhaly 7 let a autoři prací ak. malířka Hana Vítová a Jan Mach je hostům přiblížili. Projekt byl financován z Královéhradeckého kraje. Dále byla dána do provozu slavnostním přestřižením pásky bezbariérová cesta vedoucí z Domova do parku. Na vydláždění cesty přispěli Nadační fond Slunce pro všechny, Nadace Občanského fóra a Benefiční večer pro Josefa, který pro nás připravili v Kolíně. Biskup Jan Vokál nové prostranství posvětil a pak již mohl začít pestrý program v celém areálu.   Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, možnost komentované prohlídky nejen bylinkové zahrady, kostela, ale i celého areálu Domova sv. Josefa. Po celý den probíhat jarmark lidových řemesel a chráněných dílen.

   Akci finančně podpořilo Město Dvůr Králové a Královéhradecký kraj a ostatní naši dárci, projekt Švýcarsko-české spolupráce, nadace Divoké husy zdvojnásobila výtěžek akce. Záštitu svou osobní přítomností nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL.

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

 

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031