Mateřské centrum

Mateřské centrum "VESELÝ DOMEČEK" je určeno dětem od 1 do 6 let a jejich rodičům. Přináší radost dětem a jejich rodičům od počátku roku 2000.

Naše mateřské centrum navštěvují převážně maminky na mateřské dovolené s dětmi kolem 2 let. Některé přicházejí pravidelně jednou či víckrát týdně (samy nebo s partou kamarádek a jejich dětmi). Jiné přicházejí, když je ošklivé počasí nebo když už děti omrzí hračky, které mají doma. Podle věku dětí setrvávají maminky v herně různě dlouhou dobu.

Větší část návštěvy dětí v mateřském centru je vyplněna volnou hrou. Každé dopoledne je však v centru přítomna vychovatelka, která připravuje a organizuje činnosti pro děti a hraje si s nimi.

Co všechno děláme?

Společně zpíváme a tancujeme, učíme se říkanky, malujeme a tvoříme z přírodních materiálů, odpadových materiálů, papíru či látek. Výběr aktivit a jejich rozsah vždy záleží na konkrétním rozpoložení dětí a jejich rodičů.

Menší děti si převážně jen hrají. K dispozici mají skluzavku do bazénku s kuličkami, kočárky a spoustu panenek, autíček a plyšových zvířátek, malou houpačku, dětské knížky a leporela, různé dřevěné hračky a skládačky na rozvoj jemné motoriky, představivosti a zručnosti.

Pro děti předškolního věku pořádáme pravidelné jednorázové akce, kterých se hojně účastní i se svými rodiči. Jedná se například o Lampiónový průvod, Mikulášskou nadílku, Dětský karneval či Pohádkový les.

mateřské centrum Veselý domeček

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Světový den roztroušené sklerózy

kapela ATARES
středa 31. 5. 2017 v 18:00 hod.
Domov sv. Josefa v Žirči    Bylinková zahrada

16. Svatoanenské zahradní slavnosti

Domov sv. Josefa Žireč
22. 7. 2017 od 10:00 hod.

 

 

Co dokázaly Šikovné ruce pro hospic? více zde.

Kalendář pro Domov


                   objednávky zde

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31