Mateřské centrum

Mateřské centrum "VESELÝ DOMEČEK" je určeno dětem od 1 do 6 let a jejich rodičům. Přináší radost dětem a jejich rodičům od počátku roku 2000.

Naše mateřské centrum navštěvují převážně maminky na mateřské dovolené s dětmi kolem 2 let. Některé přicházejí pravidelně jednou či víckrát týdně (samy nebo s partou kamarádek a jejich dětmi). Jiné přicházejí, když je ošklivé počasí nebo když už děti omrzí hračky, které mají doma. Podle věku dětí setrvávají maminky v herně různě dlouhou dobu.

Větší část návštěvy dětí v mateřském centru je vyplněna volnou hrou. Každé dopoledne je však v centru přítomna vychovatelka, která připravuje a organizuje činnosti pro děti a hraje si s nimi.

Co všechno děláme?

Společně zpíváme a tancujeme, učíme se říkanky, malujeme a tvoříme z přírodních materiálů, odpadových materiálů, papíru či látek. Výběr aktivit a jejich rozsah vždy záleží na konkrétním rozpoložení dětí a jejich rodičů.

Menší děti si převážně jen hrají. K dispozici mají skluzavku do bazénku s kuličkami, kočárky a spoustu panenek, autíček a plyšových zvířátek, malou houpačku, dětské knížky a leporela, různé dřevěné hračky a skládačky na rozvoj jemné motoriky, představivosti a zručnosti.

Pro děti předškolního věku pořádáme pravidelné jednorázové akce, kterých se hojně účastní i se svými rodiči. Jedná se například o Lampiónový průvod, Mikulášskou nadílku, Dětský karneval či Pohádkový les.

mateřské centrum Veselý domeček

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Soutěžte s námi!

 

Zapojte se do 11. ročníku soutěže Šikovné ruce pro hospic 2016 aneb Lidé lidem. Pomůžete nemocným v Hospici Anežky České. Více  informací naleznete zde.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Charitas_3Kralove_RR30.mp3

Děkujeme velmi všem, kteří podpořili Tříkrálovu sbírku 2016. Výsledky sbírky  zde.      Účely: zde

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930