Mateřské centrum

Mateřské centrum "VESELÝ DOMEČEK" je určeno dětem od 1 do 6 let a jejich rodičům. Přináší radost dětem a jejich rodičům od počátku roku 2000.

Naše mateřské centrum navštěvují převážně maminky na mateřské dovolené s dětmi kolem 2 let. Některé přicházejí pravidelně jednou či víckrát týdně (samy nebo s partou kamarádek a jejich dětmi). Jiné přicházejí, když je ošklivé počasí nebo když už děti omrzí hračky, které mají doma. Podle věku dětí setrvávají maminky v herně různě dlouhou dobu.

Větší část návštěvy dětí v mateřském centru je vyplněna volnou hrou. Každé dopoledne je však v centru přítomna vychovatelka, která připravuje a organizuje činnosti pro děti a hraje si s nimi.

Co všechno děláme?

Společně zpíváme a tancujeme, učíme se říkanky, malujeme a tvoříme z přírodních materiálů, odpadových materiálů, papíru či látek. Výběr aktivit a jejich rozsah vždy záleží na konkrétním rozpoložení dětí a jejich rodičů.

Menší děti si převážně jen hrají. K dispozici mají skluzavku do bazénku s kuličkami, kočárky a spoustu panenek, autíček a plyšových zvířátek, malou houpačku, dětské knížky a leporela, různé dřevěné hračky a skládačky na rozvoj jemné motoriky, představivosti a zručnosti.

Pro děti předškolního věku pořádáme pravidelné jednorázové akce, kterých se hojně účastní i se svými rodiči. Jedná se například o Lampiónový průvod, Mikulášskou nadílku, Dětský karneval či Pohádkový les.

mateřské centrum Veselý domeček

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930