Po Novém roce tradičně vyjdou do ulic tři králové

V sobotu 6. ledna vyjdou do ulic tříkráloví koledníci, kteří budou lidem přát vše dobré v novém roce a také prosit o dar pro pomoc nemocným a potřebným. V Červeném Kostelci jim na cestu požehná v pátek 5. 1. v 18 hod. a v sobotu 6.1. v 8 hod. P. Petr Kubant v kostele sv. Jakuba Většího. 

Vážení spoluobčané,

dovolujeme si Vás požádat o spoluúčast na pravidelné charitativní akci Tříkrálová sbírka, která proběhne počátkem roku 2018  na území celé České republiky.

V sobotu 6. ledna 2018 Vás navštíví nebo potká na ulici skupinka tří králů s koledou a s prosbou o příspěvek do pokladničky.

Tříkrálová sbírka je zaměřena na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným. Charita Česká republika děkuje Vám všem, kteří prostřednictvím této akce přijmete podíl na práci ve prospěch slabých a trpících.

V Červeném Kostelci a okolí bude příslušná část výtěžku sbírky - 89 % - věnována na činnosti Oblastní charity v Červeném Kostelci (vlastní hospicová péče, pečovatelská služba, mobilní hospicová péče, ambulance léčby bolesti), na činnost Domova svatého Josefa v Žirči (zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou) a na činnost dalších zařízení patřící k Oblastní charitě Červený Kostelec. Zbývající část výtěžku (11%) bude odeslána na konto sdružení Charita Česká republika pro další humanitární pomoc v České republice i v zahraničí. Více informací o sbírce najdete na webových stránkách diecézní charity:hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/.

Sbírka je chráněna proti zneužití. Na vyžádání předloží koledníci průkaz a informační leták. Pokladničky budou zapečetěny. Jejich rozpečetění se bude provádět po ukončení sbírky za účasti pracovníka městského úřadu. (Upozorňujeme, že se přesto mohou vyskytnout falešné skupinky. Doporučujeme nechat si při jakýchkoliv nejasnostech předložit průkaz a zkontrolovat zapečetění pokladničky. Děkujeme za pochopení.)

Výtěžek můžete vidět zde

Tříkrálové sbírky 2018 v Červeném Kostelci bude využit na následující potřeby: pro Hospic Anežky České - pořízení, údržba a opravy zařízení a vybavení hospice, nákup zdravotnického materiálu; pro Charitní pečovatelskou službu – zlepšení dostupnosti služby v terénu; pro Mobilní hospic Anežky České - pořízení zařízení a vybavení, zlepšení dostupnosti služby v terénu; pro Mateřské centrum Háčko – dovybavení MC, nákup materiálu pro tvořivou činnost.

            Výtěžek této sbírky tvoří významnou část financování našich středisek a jsme velice vděčni za jakýkoliv příspěvek. Předem děkujeme za Vaši štědrost a vlídnost k našim koledníkům.

                Zároveň uvítáme Vaši pomocpři samotné realizaci akce. Dobrovolníci, hlaste se u Mgr. Markéty Šolcové, mobil 731 604 204, e-mail: solcova@hospic.cz.

 

 

Přečtěte si nový bulletin

2018_03_bulletin_och_web.pdf

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031