Senioři se vydávají na pochod „Hadařská 10“

Senioři se vydávají na pochod „Hadařská 10“

Charitní pečovatelská služba vymýšlela jakou aktivitu pro své seniory v březnu uspořádat. Protože jarní počasí v některých dnech vybízí k procházce přírodou, oprášili jsme známou pověst o hadaři, kterou jsme našim seniorům připomněli. Někteří vzpomínali na turistický pochod „Hadařská 25 nebo 10“, kterého se kdysi zúčastnili.

Hadařská "desítka"

Rozdali jsme našim obyvatelům obou pečovatelských domů tabulku, do které měli za úkol v měsíci březnu zapisovat, kolik koleček na zahradě pečovatelských domů ujdou. Za každé kolečko si mohli natisknout jedno razítko, které je každý den jiné. Snažili se tedy ujít na čerstvém vzduchu pomyslných 10 km. V závěru byly vyplněné tabulky vyhodnoceny a „turisti“ obdrželi ceny i malé překvapení. Nevěřili byste, s jakým nadšením se senioři do soutěže pustili. Mezi sebou si vyprávěli, kolik koleček už ušli, jaké razítko se dnes dostává, jaké je venku počasí či kde viděli první jarní kytičku.

Výsledková listina

Situace v současné době není jednoduchá, přesto neztrácíme naději. Snažíme se podívat na to, co nám přináší radost. V této situaci je každá dobrá chvilka důležitá. Když máme možnost jít do přírody, něco si spolu pěkného říci, zavolat někomu potřebnému a potěšit ho. Je to důležitější než být vystrašen a vystresován. Vždyť naděje je pilířem našeho života.

Na závěr bych chtěla z celého srdce poděkovat naší další nové dobrovolnici Lence Peterové, která věnovala a věnuje svůj čas našim seniorům a zcela nezištně pomáhá pečovatelkám při jejich nelehké práci. Děkujeme za její laskavá slova, milý úsměv a hlavně empatický přístup ke všem potřebným. Děkujeme všem příznivcům a snažme se dívat do příštích dnů s nadějí.

Lenka Vlčková

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031